Csapatok és Házak

Felvételt nyertél a Roxfortba!

Én Szilvási Csenge vagyok, a házvezető tanárod, és örömmel köszöntelek a Griffendél házban. A címerünk az oroszlán, minden lények közül a legbátrabb; a ház színei a skarlátvörös és arany, közös helyiségünk a Griffendél-toronyban található.

Ez egyszerűen a legjobb ház a Roxfortban. Ez az a hely, ahol a legbátrabb és legmerészebb diákok kötnek ki - például: Albus Dumbledore! Igen, Dumbledore maga, korunk legnagyobb varázslója, egyike volt a griffendéleseknek! Ha ez nem elég számodra, nem tudom, mi az.

Nem húzom tovább az időt, mivel mindaz, amire szükséged van, hogy többet megtudj a házadról, az az, hogy kövesd Harry Pottert és barátait, amint felvezetem őket hálótermükbe. Élvezd az idődet a Roxfortban - de hogyan is ne tennéd? Te a legjobb ház része lettél az iskolában.

Felvételt nyertél a Roxfortba!

Én Juhász Zsuzsanna vagyok, a házvezető tanárod és nagy örömmel üdvözöllek a Mardekár házban. A címerünk a kígyó, a legbölcsebb lény; házszíneink a smaragdzöld és ezüst, és közös helyiségünk egy rejtett bejárat mögött található a földalatti üregekben. Mint látni fogod, az ablakok a Roxfort-tó mélyére néznek. Gyakran látjuk a hatalmas tintahalat elsuhanni- és néha még érdekesebb lényeket is. Szeretjük, hogy a helyünknek olyan titokzatos atmoszférát adnak a víz alatti hajóroncsok.

Néhány dolgot melyet érdemes tudnod Mardekárról. és van olyan is, amelyet érdemes elfelejtened.

Először is, felejtsünk el néhány mítoszt. Ez mind csak pletyka. Nem igaz, hogy mindannyian a Sötét Varázslással foglalkozunk, és csak akkor beszélünk veled, ha a dédnagyapád híres varázsló volt, és hasonló butaságok. Nos, nem kell mindent elhinned, amit a versengő házaktól hallasz. Nem tagadom, hogy tőlünk is kikerült néhány Sötét varázslót, de a másik három házból is - csak nem szeretik beismerni. És igen, az igaz, hogy előnyben részesítjük az olyan diákokat, akik sok generációs varázslócsaládokból származnak, de manapság a Mardekár házban találsz olyan diákokat is, akiknek legalább az egyik szülőjük mugli.

Felvételt nyertél a Roxfortba!

Én Bakó Dorottya vagyok, a házvezető tanárod, és örömmel üdvözöllek a Hugrabug házban. A címerünk a borz, egy állat, amely gyakran alábecsült, mert csendesen él, amíg támadás éri, de amikor provokálják, akkor olyan állatokkal is felveheti a harcot, amelyek sokkal nagyobbak nála, beleértve a farkasokat is. Házszíneink a sárga és fekete, közös helyiségünk a föld alatt található, ugyanazon a folyosón, mint a konyhák.

Most néhány dolgot tudnod kell a Hugrabug házról. Először is, foglalkozzunk egy örökös mítosszal, miszerint mi vagyunk a legkevésbé okos ház. Tévedés! A Hugrabug bizonyára a legkevésbé dicsekvő ház, de épp olyan sok briliáns boszorkány és varázsló került ki innen, mint bármelyik másik házból. Ha bizonyítékot akarszt, nézd meg Grogan Stumpot, minden idők egyik legnépszerűbb Varázslási Miniszterét. Ő Hugrabug volt - ahogy a kiváló Miniszterek Artemesia Lufkin és Dugald McPhail is. Majd ott van a varázslatok terén világelső Newt Scamander; Bridget Wenlock, a híres XIII. századi Számfogó, aki először fedezte fel a hét szám varázslatos tulajdonságait, és Hengist of Woodcroft, aki megalapította a varázslók települését, Hogsmeade-t, ami nagyon közel van a Roxfort Iskolához.

Felvételt nyertél a Roxfortba!

Én Barta Beáta vagyok, a házvezető tanárod. Nagy örömmel üdvözöllek a Hollóhát házban. A címerünk a sas, amely olyan magasan szárnyal, ahova mások nem juthatnak el; Házszíneink a kék és bronz, közös helyiségünk pedig a Ravenclaw-torony tetején található, egy elvarázsolt kilincsű ajtó mögött. A kör alakú közös helyiségünk falába épített íves ablakok a tóra, a Tilos erdőre, a Kviddics-pályára és a Gyógynövénytan kertjeire néznek. Az iskolában nincs másik háznak ilyen lenyűgöző kilátása.

Anélkül, hogy dicsekednék, ebben a házban élnek a legokosabb boszorkányok és varázslók. Alapítónk, Rowena Ravenclaw, mindenek felett a tudást értékelte - és mi is így vagyunk ezzel. Más házakkal ellentétben, akiknek rejtett bejárója van a közös helyiségbe, nekünk nincs szükségünk ilyenre. A közös helyiség ajtaja egy magas, kanyargós lépcső tetején található. Nincs fogantyúja, csak egy elvarázsolt bronz kilincs, amely egy sas alakját ölti magára. Amikor kopogsz az ajtón, a kilincs feltesz neked egy kérdést, és ha helyesen válaszolsz, beengednek. Ez az egyszerű akadály majdnem ezer éve tartja távol a többieket.

A weblapot szerkeszti: Barta Beáta barta.beata@szinyeigimibp.hu

Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el